Obřady, oslavy, rituály

RITUÁL je čas pro zastavení se, spočinutí, bytí tady a teď. Rituál je oslavou života, lásky, je také vyjádřením vděčnosti či způsobem, jak se s něčím nebo někým rozloučit.

Pokud vás nudí klasické oslavy, necítíte v nich žádnou hloubku a upřímnost, tak přijměte mé pozvání zažít sílu rituálu. Rituál může mít tisíce podob a je jen na vás, jak si jej budete přát udělat.

Každý obřad provázím osobitě a s jemností. Nečekejte však u mě příliš alternativní rituály neb já raději stojím nohama pevně na zemi:)

 

Rituál pro každou ženu (a někdy i ty chlapi provázím;) ) chystám vždy na míru dle jejích potřeb a přání. Je na Tobě, zdali budeš chtít, abych Tě rituálem provedla nebo Ti jen dala návod, jak si pro sebe takovou oslavu nachystat:-)

Nově připravuji také návody na rituály online. Mrkni na můj Youtube kanál. 

 
Jak si mě rituály našly?

Rituály se staly mojí součástí života tak nějak samy, hodně přirozeně. Poprvé jsem se o nich dozvěděla od mojí milované švagrové, která si nechala připravit netradiční rozlučku před svatbou. A protože jsem z celé akce byla velmi nadšená, tak jsem se o tato témata začala zajímat více. Také jsem si našla průvodkyni, Lucku Kolařikovou, která pro mě nachystala před svatbou rituál nevěsty a spolu s mužem jsme se domluvili, že i naše svatba se ponese v netradičním duchu.

Když jsem otěhotněla s první dcerou, tak mě velmi bavilo sledovat informace o přirozených porodech, začala jsem zkoumat ženskou tématiku, cykličnost a rituály toho byly přirozenou součástí. Před narozením dcery jsme si s manželem doma udělali malý předporodní rituál, který byl sice velmi skromný, ale o to více hluboký.

Když byl starší dceři rok, tak jsem měla na semináři při relaxaci vhled, že bych měla vést ženské kruhy. Shodou okolností mi má švagrová řekla o prostoru, kde by kruhy mohly probíhat. A protože ráda vystupuji ze své komfortní zóny, tak jsem do toho šla a vedla jsem v centru Stromka ženské kruhy. Vystudovala jsem školu Ceremonialistek a novodobých kněžek a protože jsem již nějakou dobu dělala rituály pro své kamarádky a protože mě to velmi baví, tak jsem se rozhodla, že budu tyto přechodové oslavy vést i pro ostatní ženy (někdy i muže neb třeba při svatbě nebo křitnách jsou tam ti chlapi prostě potřeba:-D) 

 

Chceš zažít sílu rituálu?

Rituál připravuji vždy na míru pro danou osobu. Každý z nás má jiné hodnoty, jiné představy a životní zkušenosti. Také máme různá očekávání, jiné rodinné zázemí a proto je potřeba si sednout nebo zavolat a říci si, jaké jsou pro Tvojí oslavu, obřad či svatbu možnosti. 

Obvykle pracuji se zemskými živly (země, voda, oheň, vzduch) nebo s archetypy (bohyň, žen, rodové linie). Neváhej se mi ozvat, abychomn domluvily podrobnosti Tvého rituálu. Samozřjemě je také možné, abychom společně vymyslely individuální rituál, který si doma uděláš sama nebo Tě jím může dle mých pokynů provést třeba kamarádka. 

Cena rituálu je vždy individuální a dle domluvy obou stran. Pro představu standardní rituál, který trvá cca 2 hodiny se pohybuje mezi 1 až 3 tis. Kč. Velmi ráda přivítám, pokud mi za rituál nabídneš místo peněz nějakou svojí službu nebo produkt, protože jsem ráda, když energie plyne oběma směry a hodně mě baví zkoušet nové věci ;)

Reference:

Lenka (svatební rituál): 

S partnerem jsme cítili, že potřebujeme a chceme jednu etapu našeho společného života nějak zarámovat, než přejdeme do té další - založení rodiny. Nabízela by se svatba, nicméně miminko na cestě nás zaměstnávalo tolik, že plánování další velké životní události bylo úplně mimo naší kapacitu. A tak jsme oslovili Janu pro uspořádání komorního svatebního rituálu pouze mezi námi dvěma, bez dalších svědků. A bylo to krásné, rituál jsme si moc užili. Sedli jsme si s Janou i lidsky, dokázala se hezky naladit jak na mě jako tu ženskou a éterickou, i na Jardu jako racionálního muže, který je nohama na zemi - takže ani jeden z nás si nepřipadal nepatřičně nebo trapně. Celý rituál se odvíjel úplně přirozeně, jakoby obyčejně a neobyčejně zároveň. 

Bylo pro nás silné a emotivní si uvědomit, co všechno jsme spolu již prožili a zvládli, připomenout si těžké i krásné časy, mluvit o strachu, který z budoucnosti máme, a nakonec vyslovit přání pro naší další společnou cestu a vyměnit si svatební náramky. :-) 

Takže za celý večer moc děkujeme! Hodně se do nás otiskl, naprosto splnil naše očekávání a rádi se k němu vracíme.

Míša (rozloučka před cestou do Austrálie, kde dodnes žije): 

Rituál v sobě skrývá neuvěřitelnou sílu a moc a vy chcete byt jeho součásti. Já toto mohla zažít díky svým nejbližším přítelkyním a především díky Janičce, která rituál připravila přímo pro mě a zároveň nás jím i provázela. Janička dokázala vytvořit příjemným prostředím a jejímy vřelými slovy nádhernou atmosféru, která nás všechny dokonale pohltila, a dovolila nám tak užít si každičký přítomný okamžik. Nikdy nezapomenu na všechny ty emoce, které jsem cítila a otevřenost, kterou jsme tam mezi sebou sdílely. Vždy na to budu s láskou a úsměvem vzpomínat! Z celého srdce Ti děkuji, Janičko:)

Zuzka (oslava narozenin):

Rok po tom, co jsem začala navštěvovat ženské kruhy, jsem v kruhu zkusila také oslavit své narozeniny. Program večera jsem s Janou sestavila podle činností, které jsem si oblíbila a se kterými jsem se chtěla podělit se svými hosty. Za posledních pár let to byla má nejlepší oslava. :-))