Cestování s dítětem 

 

Jsem ráda, že jste narazili na můj blog. Sdílím zde své postřehy z cest s malým dítětem. Naše Bety má aktuálně něco málo přes 2 roky a má toho nacestováno celkem dost;) O tom, proč nás cestování baví se dočtete ve článku MILUJEME CESTOVÁNÍ . Větší cesty, trvající více než měsíc, podnikáme obvykle kolem Vánoc, ty letošní jsme strávili v Malajsii, loňské (2016/2017) jsme byli na Bali. Pokud Vás cestování s dětmi baví, nebo se teprve k cestě za dobrodružstvím odhodláváte, tak budu ráda, když u nás najdete trochu inspirace. 

Fotky, které zde najdete jsou ilustrační, nejsem zrovna fotograf a také je pravda, že můj muž není pro to, aby byl fotografován úplně nadšen, takže zde najdete spíše momentky z cest, které fotíme na mobil;)


Kolikrát jsme si zavolali Uber spočítat nedokážu (a Asii je velmi levný a dostupný) a počet nachozených kilometrů zkusím dohledat v aplikaci, která mi to počítá.

Poslední, pátý týden naší cesty je již za námi. Dnes večer už letíme zpět do Čech a musím říci, že už se domů těšíme. Při kratších dovolených se mi to, že už bych se těšila domů, tak často nestává, ale když cestujeme více než 3 týdny, tak už to těšení přijde. Pocit je to velmi podobný tomu, jaký zažívám předtím, než někam odjíždím, ...

V předchozím článku jsem psala, že jsme u naší Bety měli podezření na neštovice, které se však nakonec naštěstí ukázalo jako liché a fleky jí do pár dnů zmizely. Byla to nejspíš alergická reakce na jahody, kterých naše slečna zkonzumovala několik krabiček. Mohli jsme tedy v klidu pokračovat dále na dovolenkový ostrov Langkawi. Možností jak se tam...

Už se blížíme k polovině naší cesty. Nějak nám celý ten čas vánoční rychle utekl. Je to zřejmě tím, že jezdíme z místa na místo, na jednom ubytování nezůstáváme déle než 3 dny a také tím, že jsme se zde potkali s našimi českými přáteli, se kterými čas ubíhá mílovými kroky. Naše dcerky spolu řádí jako dva malí čertíci, takže se rozhodně nenudíme ;)...

Pokud jste se rozhodli, že chcete cestovat a přemýšlíte o tom, jak zabavit své děťátko během přesunů, tak zde uvedu několik tipů, které fungují nám. Tipy to jsou pro dítě ve věku kolem 2 let a méně (zkušenosti se staršími cestovateli zatím nemám, ale myslím, že se to s rostoucím věkem jen zlepšuje).

Vzhledem k našemu zdravotnímu stavu jsme se rozhodli, že vyjedeme za sluníčkem a mořem na východní pobřeží Malajsie. Ostrovy na východním pobřeží jsou touto dobou kvůli monzunům bohužel zavřené, tak zůstáváme na pevnině.

"A to je také důvod, proč jsem se rozhodla sdílet jak my cestujeme po světě. Kdyby to mělo pomoci třeba jen jediné rodině se k cestování rozhoupat, tak budu spokojená."