Moje budoucí projekty

aneb co mě baví a chci dělat

Těhotenství, přirozené porody

Během svého těhotenství jsem se začala velmi zajímat o to, jak funguje moje tělo, intenzivně jsem vnímala nový život uvnitř sebe (nejen fyzické tělíčko, ale i tu malou dušičku), přečetla jsem spoustu knih o těhotenství, mateřství a výchově, absolvovala jsem na toto téma různé kurzy, sezení, sdílecí skupinky. Téma těhotenství a porodů mě velmi zajímá a neustále na něj narážím. Dokonce jsem přemýšlela o tom, zdali bych se měla stát dulou a doprovázet ženy k porodu. V současnosti mi však spíše přichází námět na to, abych ženy podpořila jiným způsobem, abych pro ně dělala individuální sezení a osobně se jim věnovala. Abych rozpustila jejich obavy, pohladila je po těle i duši a předala svojí zkušenost s tím, že porod je krásný zážitek. Plánuji také dělat předporodní rituály pro páry. Jste vítány...

 Do budoucna bych se ráda podílela na tom, aby si ženy otevřeně mohly zvolit místo porodu jejich dítěte (dnes jsou k dispozici pouze porodnice, ráda bych se podílela na otevření porodního centra). Také přemýšlím o tom, jak pomoci ženám, které leží na oddělení rizikového těhotenství. Měla jsem s tím osobní zkušenost a vím, že to není jednoduché. Přemýšlím o projektu, který by tyto ženy podpořil a vtátil jim alespoň částečně úsměv na rty.

Mateřství, výchova

Baví mě dívat se na to, jak vedle mě vyrůstá naše dcera, baví mě, jak moc mě učí, ačkoli je tak malá. Výchova dětí, jejich vzdělávání a vytváření prostoru pro jejich rozvoj jsou také moje současná témata. Byla bych ráda, kdyby moje dcera žila ráda ve svém těle, aby milovala sebe i svět kolem sebe, aby nebyla zatížená různými stigmaty, která nám předaly naše maminky (negativní vztah k menstruaci, ženství a sexualitě). Vím, že naše mámy dělaly to nejlepší, co v danou chvíli dovedly, ale já tuším, že se to dá udělat i jinak a pracuji na tom.