Dítě při křtu oblečení
PŘIVÍTÁNÍ DÍTĚTE DO RODINY

Chcete uctít tu největší uálost ve vašem životě? Příchod vašeho miminka na svět? 

Uspořádejte mu Přivítání do rodiny a oslavte to, že je vás o jednoho více!

V křesťanské tradici jsou KŘTINY významnou událostí v životě dítěte (nebo možná spíše jeho rodičů). Pokud však nejste věřící a rádi byste křtiny, jakožto symbol přivítání a pojmenování vašeho dítěte, chtěli zažít, tak je zde možnost udělat vašemu děťátku Rituál PŘIVÍTÁNÍ DO RODINY.

Jedná se o rodinnou událost, na kterou si můžete pozvat vám milé lidi a spolu s nimi předat vašemu dítěti do života to, co byste rádi. Ritál může mít různé podoby a záleží na vás, co byste rádi skrze rituál uctili. Je možné se pozastavit nad průběhem těhotenství, popsat přítomným, jaký byl porod vašeho dítěte. Nebo jen vyjádřit vděčnost za to, že k vám do rodiny přišlo:-)

 

Během rituálu obvykle zapalujeme svíci spolu s vysvětlením proč děťátko dostalo právě to jméno, jaké má zapsané v rodném listu. Rodiče mohou rituálně slíbit, jak se o děťátko budou starat a co mu chtějí přinést do života. Je zde jistě prostor i pro kmotry, kteří mohou dát dítěti do vínku, co je zrovna potřeba. Jistě se najde prostor pro dárky jak od rodičů, kmotrů tak i od ostatních členů rodiny. Rituál může končit oslavou hojnosti nebo klasickou hostinou. 

Tento obřad je vhodný pro děti každého věku. Klidně jej můžete uspořádat jak pro narozené miminko, tak pro svého teenagera, kterému tím dáte najevo, že je pro vás důležitý a že chcete uctít jeho důležitost v rodině a třeba mu rituálně dát nějaké jeho oblíbené jmého:-) Pro starší děti má rituál trochu jinou podobu, ale věřím, že si takový rituál užijete všichni a celkem se u toho i pobavíte.

Jak může takový rituál vypadat ? Koukněte zde:

IMG_20170909_152159.jpg

Rituál přivítání do rodiny, BONIFÁC,

Jeseníky

 

Hrdí rodiče, Drahomíra a Martin chtěli ve své rodině spolu se všemi příbuznými přivítat chlapečka Bonifáce. Protože nejsou věřící, tak se rozhodli pro rituál, který se nesl v tradici přírodních zákonů.

 

Přivítání do rodiny jsem provázela spolu s šamanem, který je duchovním učitelem obou rodičů. Skrze živly jsme malého Bonifáce provedli cestou na Zemi a uctili jeho předky, jeho jméno i celou jeho rodinu. 

Rituál přivítání do rodiny, ANIEL

Nupaky 

 

Aniel... krásné, neobvyklé jméno. Toto jméno přišlo její mamince, Pavle, na mysl při odpočinku pod stromy v malém remízku kousek od jejich domova.

Právě proto se rituál přivítání konal zrovna zde a měl krásnou atmosféru.

 

Sešla se celá rodina a přátelé, kteří chtěli holčičce popřát do života jen to nejkrásnější. Obřad svým zpěvem a hrou na kytaru podtrhla babička malé Anielky. 

IMG_8235.jpg
38744328_250790495570766_142246247230393

Rituál pojmenování, ISABELA SOFIA WANGCUK

zámek Zbiroh

 

Rituální pojemnování Isabelky bylo ve velkém stylu, přesně tak jak to mají její rodiče rádi a sešla se tam celá jeich velká rodina.

 

Obřadem provázelo 5 kněžek. Já jsem byla středovou kněžkou (řekněme takovou moderátorkou)  a ostatní průvodkyně nesly symboliku 4 zemských živlů. 

Isabelce do života popřáli jednak její rodiče, sourozenci, prarodiče, ale dokonce i její prababička, která se rituálu ve svém pokročilém věku účastnila. Isabelka během rituálu dostala ještě dvě jména, která mají pro rodiče speciální výnam.