Rituální pojmenování dítěte

18.11.2017

V křesťanské tradici jsou významnou událostí v životě dítěte (nebo možná spíše jeho rodičů) Křtiny. Pokud však nejste věřící a rádi byste křtiny, jakožto symbol přivítání a pojmenování vašeho dítěte, chtěli zažít, tak je zde možnost udělat vašemu potomkovi Rituál pojmenování. 

Jedná se o rodinnou událost, na kterou si můžete pozvat vám milé lidi a spolu s nimi předat vašemu dítěti do života to, co byste rádi. Ritál může mít různé podoby a záleží na vás, co byste rádi skrze rituál uctili. Je možné se pozastavit nad průběhem těhotenství, popsat všem přítomným, jaký byl porod vašeho dítěte, je zde možnost uctít tělo maminky. Během rituálu se zapálí svíce spolu s pojmenováním dítěte. Rodiče mohou rituálně slíbit, jak se o děťátko budou starat a co mu chtějí přinést do života. Je zde jistě prostor i pro to, aby rodiče vybrali kmotry pro své dítě a i ti mohou dát dítěti do vínku, co chtějí. Rituál může končit oslavou hojnosti nebo klasickou hostinou

Ritál je vhodný pro děti každého věku. Klidně jej můžete uspořádat jak pro narozené miminko, tak pro svého teenagera, kterému tím dáte najevo, že je pro vás důležitý a že chcete zpětně uctít jeho příchod na svět a třeba mu rituálně dát nějaké jeho oblíbené jmého:-)

fotografie pochází z rituálu chlapečka Bonifáce