Jana Marada

🌸 Jsem máma dvou princezen, které mateřství nejen odklonilo profesní směr a  přerovnalo priority, ale také nabídlo možnost dostat se víc sama k sobě a poznávat, kdo skutečně jsem. A je to občas docela masakr dámy :D

🌸 Starám se o ženy formou individuálních sezení, také ráda provázím a pořádám svatby, křtiny, předporodní rituály a jiné oslavyNa svých workshopech se věnuji práci se ženskými tématy,  sebelásce a relaxaci, které není nikdy dost.

🌸 Baví mě inspirovat ženy svým přístupem k zdravějšímu životu, hlavně k vaření dobrot z kvalitních surovin a neplýtvání přírodou. Recepty, které zde na blogu najdete budou chutnat nejen dětem, ale i jejich tatínkům (snad:-D).

🌸Miluju cestování, svojí rodinu, jógu, dobré kafe a čas sama pro sebe.

🌸 Pro děti připravuji každý týden kroužek TVOŘÍLEK, kde vyrábíme a tvoříme z přírodních materiálů v komunitním centru Střešovický Oříšek na Praze 6.  

O svých životních radostech a o tom, co jsem na své cestě poznala píši na blogu a také se těmto tématům věnuji podrobněji ve FB skupině Žena má ráda. 

Můj příběh

Když jsm byla malá, často jsem od své maminky slýchala, že musím hodně makat a v životě něco dokázat. Myslela to se mnou dobře a chtěla mi k tomu dopřát nejlepší podmínky, abych měla co nejvyší možné vzdělání. Prostě chtěla, abych se měla v životě dobře!

To se opravdu stalo, vystudovala jsem vysokou školu, získala titul inženýrka a našla jsem si fajn práci a po krátké době jsem vydělávala i super peníze. Z vnějšího pohledu jsem byla úspěšnou mladou ženou:)

PAK JSEM OTĚHOTNĚLA...

A mohu říci, že jsem se doslova ocitla v jiném stavu. Svět okolo mě jsem začala vnímat jinak, v mnohem jemnější a ženštější formě. Začala jsem nacházet svojí citlivost...

Proces to byl samozřejmě mnohem postupnější, než je možné zapsat zde do řádků, ale začala jsem pomalu cítit, že život není jen o dosahování výsledků. 

Během těhotenství jsem se začala zajímat o přirozené porody,  zdravou stravu, pozitivní myšlení a také o to, co to vlastně znamená být ženou. Možná to zní divně, ale já jsem znala opravdu spíše ten mužský svět plný výkonu a soutěžení. Škola mě k tomu vedla několik let, ve společnosti to fungovalo v době, kdy jsem vyrůstala taky tak a moje maminka u nás doma jak se říká nosila kalhoty. Ženských vzorů jsem bohužel moc neměla, a tak jsem se to ženství musela začít učit a žít sama. Velké díky za pomoc při vracení se zpět do mé ženské role patří mému manželovi, který mě v mnoha situacích držel a stále podporuje. 

Když se narodila naše první dcera, tak jsem byla jak houba, která nasává zkušenosti a informace o tom, co to je být ženou na svém místě. Zkušenosti jsem získávala z běžných dní s miminkem a hlavně sama se sebou:-D a k tomu jsem jak houba sála informace z knih, webinářů, online kurzů a když už mi to dcerka a kojení dovolilo, tak jsem si začala dopřávat i semináře víkendové, na kterých jsem získávala svojí ženskou sílu ještě více intenzivněji. Během pár let jsem měla prostudováno spoustu zdrojů a když jsem po jedné taneční meditaci na víkendovém ženském kruhu ulehla do relaxace, tak ke mně přišla myšlenka, že si to nemůžu nechat pro sebe a musím začít šířit dále, co jsem se naučila a na sobě vyzkoušela. 

A protože mám ve svém podvědomí zakódováno, že když máknu, tak dosáhnu všeho co chci, jak mi říkala mamka, tak jsem se do toho vrhla naplno a během měsíce jsem našla prostor, ve kterém jsem začala dvakrát měsíčně pořádat ženské kruhy. Byly to kruhy léčivé jak pro ženy, které na ně chodily, tak i pro mě. Během těch 3 let, co jsem se kruhům intentzivně věnovala, se sešla krásná skupinka žen, která tvořila zdravé jádro a k pak se k nám přidávaly další ženy, které volala touha scházet se v bezpečném kruhu. Pak už následovalo pořádání víkendu pro ženy, víkendu pro maminky a děti, výlet za sílou Panenského Týnce pro ženy a další akce. 

Když jsem začala pořádat kruhy byl mé starší dcerce Bětušce rok. Tou dobou jsem se také rozhodla projít výcvikem ceremonialistek a kněžek, neboť mě rituály velmi oslovovaly a sama jsem je pro své kamarádky občas dělala. Tím jsem se dostala ke svému koníčku, kterému se stále věnuji  a tím je provázení žen a mužů skrze modrení novodobé rituály. Věnuji se nejraději svatbám, křtinám, předporodním rituálům, rozlučkám se svoboudou, ale občas jsem volána i k náročnějším tématům jako je rozvod nebo odchod nenarozeného děťátka. Rituály mě provázejí již od roku 2014, kdy jsem zažila svůj rozlučkový i svatební rituál a to nastaratovalo mojí cestu k tomu se těmto krásným událostm sama věnovat a provázet skrze ně i ostatní ženy a muže. 

Když jsem poté otěhtoněla s druhou dcerkou Lucinkou, tak jsem vnímala, že se u mě zase děje změna. Došlo k jistému uzemnění a já cítím, že se u mě začíanjí ručky vah vracet do jakési rovnováhy. Ženství, které jsem naplno žila a intenzivně propagovala mi velmi pomohlo, ve spoustě věcí otevřelo oči a já nyní cítím, že u mě nastává balanc mezi polaritami mužského a ženského světa. Přijde mi krásné propojovat kvality obou těchto světů a užívat si, co přinášejí nejen mě :)

..................................

Co bych tak na sebe ještě práskla?

Je to možná trochu trapný, ale velmi mě baví se neustále vzdělávat skrze kurzy a školení a také si procházet  školou života. Musím říci, že klasická studia mi do života nedala ten základ, který bych nyní ocenila. Samozřejmě, že jsem ráda za své akademické vzdělání, ale život maminky vyžaduje dovednosti i jiného charakteru. Musím umět dokonale zvládat time management svůj i našich dětí, uvařit zdravě během několika minut, zajistit logistiku všech kroužků a svých aktivit, pracovat na rozvíjení vztahu s dětmi i manželem a do toho se stihnout seberealizovat a dokonce si najít čas na svůj odpočinek a to, co mě těší. ;) Je to fuška, ale dávám to myslím s přehledem a taky s velkou podporou manžela, který mě dokáže plně zastoupit v péči o děti i domácnost. Lavjů zlato.

Jedním z mých koníčků je zdravé vaření, ke kterému mám vztah už od dětství a které jsem díky tomu, že Bětka má intoleranci na lepek pořádně vytunila. Mouku, tu bílou klasickou, nepoužívám prakticky vůbec a spoustu receptů (zejména české kuchyně) jsem si modifikovala a jsou eňo ňuňo a já se o ně s vámi ráda podělím milé ženy.

 

S rodinou velmi rádi cestujeme jak po Evropě, tak a to do asijských zemí. Důvodem pro Asiii je hlavně to, že je tam stále poměrně levno, krásně teplo a jídlo je tam exceletní. Cestovali jsem už před narozením Bětušky, ale i poté jsme na naši vášeň nezanevřeli a snažíme se jezdit alespoň na pár týdnů mimo naší domovinu. 

Několik let se věnuji józe a proto jsem se rozhodla pro lektorský kurz, díky kterému si chci rozšířit své jógové obzory. Jsem zvědavá, kam mě to posune a co nového kurz přinese. Jóga mě baví hlavně z důvodu jejího přesahu i do duševní sféry. Občas po hodině odcházím a připadám si jako bych létala:)

 

Stránky Žena má ráda jsou věnované jak už je z názvu patrné zejména ženské tématice, moderním rituálům, zdravému životnímu stylu - hlavně dobré baště pro děti a taky cestování, které mě nesmírně baví. Dělá mi radost, když mohu nějakou ženu inpirovat k tomu, aby se odevzdala do své ženské síly a zároveň byla ukotvená v realitě běžných dní. 

+420739021642

©2020 by zenamarada