Jana Marada

🌸 Jsem máma dvou princezen, které mateřství (tak jako spoustě z nás) přerovnalo priority a začala jsem díky tomu přemýšlet o tom, proč tady vlastně jsem a jak si ten život udělat hezkej.  Opustila jsem svojí profesi cenové konzltantky ve stavebnictví a začala jsem se věnovat práci se ženami. 

🌸 Starám se o ženy formou individuálních sezení. Ráda provázím a pořádám svatby, křtiny, předporodní rituály a jiné oslavyNa svých workshopech se věnuji práci se ženskými tématy,  sebelásce a relaxaci, které není nikdy dost.

🌸 Baví mě inspirovat ženy svým přístupem k zdravějšímu životu, hlavně k vaření dobrot z kvalitních surovin a neplýtvání přírodou. Recepty, které zde na blogu najdete budou chutnat nejen dětem, ale i jejich tatínkům (snad:-D).

🌸Miluju cestování, svojí rodinu, jógu, dobré kafe a čas sama pro sebe.

🌸 Pro děti připravuji každý týden kroužek TVOŘÍLEK, kde vyrábíme a tvoříme z přírodních materiálů v komunitním centru Střešovický Oříšek na Praze 6.  

O svých životních radostech a o tom, co jsem na své cestě poznala píši na blogu a také se těmto tématům věnuji podrobněji ve FB skupině Žena má ráda. 

IMG_2549.jpg

Můj příběh

Když jsm byla malá, často jsem od své maminky slýchala, že musím hodně makat a v životě něco dokázat. Myslela to se mnou dobře a chtěla mi k tomu dopřát nejlepší podmínky, abych měla co nejvyší možné vzdělání. Prostě chtěla, abych se měla v životě dobře!

To se opravdu stalo, vystudovala jsem vysokou školu, získala titul inženýrka a našla jsem si fajn práci a po krátké době jsem vydělávala i super peníze. Z vnějšího pohledu jsem byla úspěšnou mladou ženou:)

PAK JSEM OTĚHOTNĚLA...

IMG_20210701_104648.jpg

A mohu říci, že jsem se doslova ocitla v jiném stavu. Svět okolo mě jsem začala vnímat jinak, v mnohem jemnější a ženštější formě. Začala jsem nacházet svojí citlivost...

Proces to byl samozřejmě mnohem postupnější, než je možné zapsat zde do řádků, ale začala jsem pomalu cítit, že život není jen o dosahování výsledků. 

Během těhotenství jsem se začala zajímat o přirozené porody,  zdravou stravu, pozitivní myšlení a také o to, co to vlastně znamená být ženou. Možná to zní divně, ale já jsem znala opravdu spíše ten mužský svět plný výkonu a soutěžení. Škola mě k tomu vedla několik let, ve společnosti to fungovalo v době, kdy jsem vyrůstala taky tak a moje maminka u nás doma jak se říká nosila kalhoty. Ženských vzorů jsem bohužel moc neměla, a tak jsem se to ženství musela začít učit a žít sama. Velké díky za pomoc při vracení se zpět do mé ženské role patří mému manželovi, který mě v mnoha situacích držel a stále podporuje. 

Když se narodila naše první dcera, tak jsem byla jak houba, která nasává zkušenosti a informace o tom, co to je být ženou na svém místě. Zkušenosti jsem získávala z běžných dní s miminkem a hlavně sama se sebou:-D a k tomu jsem jak houba sála informace z knih, webinářů, online kurzů a když už mi to dcerka a kojení dovolilo, tak jsem si začala dopřávat i semináře víkendové, na kterých jsem získávala svojí ženskou sílu ještě více intenzivněji. Během pár let jsem měla prostudováno spoustu zdrojů a když jsem po jedné taneční meditaci na víkendovém ženském kruhu ulehla do relaxace, tak ke mně přišla myšlenka, že si to nemůžu nechat pro sebe a musím začít šířit dále, co jsem se naučila a na sobě vyzkoušela. 

A protože mám ve svém podvědomí zakódováno, že když máknu, tak dosáhnu všeho co chci, jak mi říkala mamka, tak jsem se do toho vrhla naplno a během pár dnů jsem našla prostor, ve kterém jsem začala dvakrát měsíčně pořádat ženské kruhy. Byly to kruhy léčivé jak pro ženy, které na ně chodily, tak i pro mě. Během těch 3 let, co jsem se kruhům intentzivně věnovala, se sešla krásná skupinka žen, která tvořila zdravé jádro a k pak se k nám přidávaly další ženy, které volala touha scházet se v bezpečném kruhu. Pak už následovalo pořádání víkendu pro ženy, víkendu pro maminky a děti, výlet za sílou Panenského Týnce pro ženy a další akce. 

Když jsem začala pořádat kruhy byl mé starší dcerce Bětušce rok. Tou dobou jsem se také rozhodla projít výcvikem ceremonialistek a kněžek, neboť mě rituály velmi oslovovaly a sama jsem je pro své kamarádky občas dělala. Tím jsem se dostala ke svému koníčku, kterému se stále věnuji  a tím je provázení žen a mužů skrze modrení novodobé rituály. Věnuji se nejraději svatbám, křtinám, předporodním rituálům, rozlučkám se svoboudou, ale občas jsem volána i k náročnějším tématům jako je rozvod nebo odchod nenarozeného děťátka. Rituály mě provázejí již od roku 2014, kdy jsem zažila svůj rozlučkový i svatební rituál a to nastaratovalo mojí cestu k tomu se těmto krásným událostm sama věnovat a provázet skrze ně i ostatní ženy a muže. 

 

 

Když jsem poté otěhtoněla s druhou dcerkou Lucinkou, tak jsem vnímala, že se u mě zase děje změna. Došlo k jistému uzemnění a já cítím, že se u mě začíanjí ručky vah vracet do jakési rovnováhy. Ženství, které jsem naplno žila a intenzivně propagovala mi velmi pomohlo, ve spoustě věcí otevřelo oči a já nyní cítím, že u mě nastává balanc mezi polaritami mužského a ženského světa. Přijde mi krásné propojovat kvality obou těchto světů a užívat si, co přinášejí nejen mě :)

Velkou harmonii mi do života vnáší jóga, které se věnuji více než 10 let. Velmi mi také pomohla s bolestí zad během mých těhotenství a občas se po ní cítím, jako bych létala. Rozhodla jsem se, že její benefity budu šířit dále a prošla výcvikem díky kterému mohu jógu učit. Velmi mě však lákalo pracovat s těhotnými maminkami a tak jsem si kurz rozšířila o specializaci na gravid jógu, kterou teď pravidelně učím. Kromě skupinových lekcí vedu také individuální sezení zaměřená na jogu propojenou s rirutály.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co bych tak o sobě ještě řekla?

Neustále mě baví rozšiřovat si obzory a vzdělávat se. Musím říci, že klasická studia mi do života nedala ten základ, který bych nyní ocenila. Samozřejmě, že jsem ráda za své akademické vzdělání, ale život maminky vyžaduje dovednosti i jiného charakteru. Musím umět dokonale zvládat time management svůj i našich dětí, uvařit zdravě během několika minut, zajistit logistiku všech kroužků a svých aktivit, pracovat na rozvíjení vztahu s dětmi i manželem a do toho se stihnout seberealizovat a dokonce si najít čas na svůj odpočinek a to, co mě těší. ;) Je to fuška, ale dávám to myslím s přehledem a taky s velkou podporou manžela, který mě dokáže plně zastoupit v péči o děti i domácnost. 

Jedním z mých koníčků je zdravé vaření, ke kterému mám vztah už od dětství a které jsem díky tomu, že Bětka má intoleranci na lepek pořádně vytunila. Mouku, tu bílou klasickou, nepoužívám prakticky vůbec a spoustu receptů (zejména české kuchyně) jsem si modifikovala a jsou eňo ňuňo a já se o ně s vámi ráda podělím milé ženy. 

 

S rodinou velmi rádi cestujeme po celém světě, nejmilejší jsou nám však asijské země. Důvodem pro Asiii je hlavně to, že je tam stále poměrně levno, krásně teplo a jídlo je tam exceletní. Cestovali jsem už před narozením Bětušky, ale i poté jsme na naši vášeň nezanevřeli a snažíme se jezdit alespoň na pár týdnů mimo naší domovinu. 

1 (274).jpg
 
WhatsApp Image 2020-07-15 at 15.47.28.jp

Stránky Žena má ráda jsou věnované jak už je z názvu patrné zejména ženské tématice, józe, moderním rituálům, zdravému životnímu stylu a taky cestování, které mě nesmírně baví. Dělá mi radost, když mohu nějakou ženu inpirovat k tomu, aby se odevzdala do své ženské síly a zároveň byla ukotvená v realitě běžných dní.