• Jana Marada

Bosobotky, bosé nožky nebo je libo raději lodičky?

Aktualizováno: 10. 9. 2020

Chodíte rádi naboso? Pamatujete si, kdy jste naposledy cítili měkkost mechu pod svými chodidly nebo ranní rostu v trávě?


Chození naboso nebo v barefoot obuvi má pro mě mimo jiné příjemné zdravotní účinky. Už tak chodím víc než 4 roky a popravdě řečeno mám nyní problém se dostat do běžné obuvi, protože se mi špička (prsty u nohou) vrátila do správné pozice a o lodičkách si teda můžu jen nechat zdát:-/ Nicméně jsem ráda, že jsem se pro nošení bosobotek rozhodla a vnímám, to má benefit nejen na moje prsty u nohou, ale i na mé celkové držení těla.


Většinu své sbírky bot jsem již před nějakou dobou s láskou poslala dále a musím říct, že mi některých kousků bylo opravdu líto, neb jsem je měla celkem ráda, ale už jsem se do nich bohužel nevešla. Noha se mi zvětšila totiž i co se délky týče. Možná to nemají za vinu jen barefooty, ale částečně se na tom podepsalo, že jsem při svém druhém těhotenství přibrala krásných 20 kg :D

V botníku si střežím poslední 4 páry bot, které mi stále jsou a vejde se mi do nich i moje špička a přitom jsou to botky na podpadku! Moc se těším, až budou dostupné barefoot-lodičky, což je v mé představě lodička se širokou špičkou, která je pohodlná jako bačkůrka. Zatím je to asi jen sen, ale věřím, že zájem o takové boty bude extrémní.


Výhodou barefoot obuvi vidím také v tom, že je poměrně drahá a člověk si jí více váží a nekupuje si proto každé léto nové sandále a botasky :D Ale bez nadsázky je pravda, že jsou ty boty fest drahé a proto jich mám málo. V létě jsem si vystačila s jedněmi sandálky, a to i na hory, které jsme během prázdnin navštívili. Je pravda, že se někteří lidé nad naší obuví pozastavují a někteří to dokone komentují. Množné číslo píšu proto, že Tomáš chodí v přírodě rovnou na boso, což vyvolává u kolmjdoucích ještě zvláštnější pohledy... Ale nám to tak vyhovuje :)


Co mě hodně bavilo a bylo poměrně levné, byla výroba vlastních bf sandálků. Vyrobila jsem si rovnou dvoje, a to hlavně proto, abych vyzkoušla jak funguje, když nejsou šňůrky mezi palcem a ukazováčkem na noze, což nemám úplně ráda, ale jsou klasicky přes všechny prsty (viz úvodní foto). Výrobou sandálů mě provedla žena, která tomu rozumí a proto jsem je měla hotové asi za hodinu.


23 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše