• Jana Marada

Chcete se zbavit kvasinek? Tak si pořiďte dítě!

„Chcete se zbavit kvasinek, slečno? Tak to mám pro vás jednoduchou radu", řekla mi MUDr. Máslová s úsměvem....

Sláva, jsem zachráněná, pomyslela jsem si:-)
Když jsem před několika lety řešila problémy se stále se opakujícími kvasinkovými záněty, tak jsem byla už velmi zoufalá. Běžná léčba ordinovaná lékaři (ano, množné číslo je zde na místě, neboť jsem gynekologů vystřídala opravdu nespočet a snažila se najít takového, který mě zachrání) nezabírala. Už jsem měla plné zuby všech těch mastiček, prášků, pilulek, tobolek orálních i vaginálních. Řídila jsem se všemi možnými doporučeními, babskými radami na internetu, ale pořád se mě kvasinky nechtěly pustit:(

Bylo zrovna léto, když ke mně dostal rozhovor s doktorkou Máslovou, který mě velmi zaujal, neboť v něm paní doktorka mluvila o škodlivosti antikoncepce, o jejích vedlejších účincích a o tom, že většina gynekologických problémů má psychosomatickou příčinu. To mi dávalo všechno smysl. Objednala jsem se k ní hned (no chvíli to trvalo, měla nabitý diář) na konzultaci. Její pohled na věc je velmi jednoduchý: ženské tělo není stvořeno k tomu, abychom jej udržovaly pomocí hormonů (ano, také jsem několik let brala hormonální antikoncepci - o tom napíšu celý článek jindy) v permanentním těhotenství. Protože z pohledu našeho těla, které přirozeně nemenstruuje, jsme v době, kdy užíváme HA, těhotné. Ty jo, to mě nikdy nenapadlo.. 


Nicméně, bych se dostala k těm kvasinkám, i když ono to všechno souvisí se vším. Jediné a naprosto jasné doporučení MUDr. Máslové bylo POŘÍDIT SI MIMINKO. Těhotenstvím se prý celkový stav ženského těla a pohlavních orgánů znormalizuje a procesy jsou v něm poté přirozenější a protředí pro kvasinky a podobné breberky není tak výživné. 

Nevím, zdali to byla ze strany paní Máslové pouze manipulace a podpora nárůstu počtu obyvatel v naší zemi, ale v tu chvíli mi to dávalo smysl. Přišla jsem domů a sdělila diagnózu svému partnerovi. Zareagoval neutrálně, s klidem a rozmyslem jsme si o tom promluvili a nechali to tak trochu být...

Nyní, až zpětně vidím, že od té doby vlastně věci začaly brát na obrátkách. Byli jsme tou dobou zasnoubeni, ale svatbu jsme plánovali až na příští rok. Nicméně shodou okolností jsme se nakonec vzali už v září a do roka se nám narodila dcerka. 


MISE SPLNĚNA. 


Nyní jsou naší dceři 2 roky a já mohu vyhodnotit, jestli rada paní doktorky Máslové byla sktuečně užitečná. Kvasinky už mě nyní prakticky netrápí. Věřím, že velký díl na tom má určitě moje těhotenství, nicméně jsem poslední dobou prošla velkými životními změnami a kromě toho miminka také úplně jinak jím (vynechávám většinu sacharidů), mnohem více času trávím venku, v přírodě, hodně se hýbu a cvičím, věnuji se sama sobě, odpočívám, často tančím, v létě chodím pod sukní tzv. na-volno a když výjimečně cítím nějaký počáteční příznatk problému v mé intimní oblasti, tak si jednoduše lehnu v přírodě na trávu a tak trochu podle pořekadla Járy Cimrmana - KAM NEMŮŽE SLUNCE, TAM MUSÍ LÉKAŘ - nechám sluníčko pracovat za toho lékaře:-) Ano je to tak trochu nadsázka, ale reálně jsem sluníčko párkrát opravdu využila a mohu říci, že to funguje.


 

K článku se aktuálně znovu navracím. Starší dceři je skoro 5 let a mladší dcerce byl rok. Moje zkušenosti s kvasinkami jsou nyní prakticky nulové. Vnímám, že hlavní příčinou mých tehdejších problémů byl stres, nekvalitní strava a neláska ke svému tělu. Také bych zmínila, že jsem před narozením dětí tolik neznala přirozené pochody svého cyklu.


V současné době se velmi zajímám o kvalitní stravování bez zbytečných cukrů a mouky. Baví mě přetvářet recepty klasické české kuchyně, kterou mám moc ráda. Jídla, která vařím jsou založená na zelenině, masu, bezlepkových obilovinách a dalších základních surovinách. Do jídelníčku jsem zařadila přírodní probiotika - kvašenou zeleninu, pickles, kozí kefír a kombuchu. Nezapomínám na svůj pitný režim, který je tvořen převážně z vody a neslazených čajů.

Co se u mě zemnilo asi nejvíce je přístup ke svému ženství. Vystoupila jsem ze zajetých kolejí výkonového světa a ponořila se více do tajů ženského principu. Jsem k sobě více laskavá, když potřebuji tak odpočívám a už si občas umím říct o pomoc ;) Zaměřila jsem se na zkoumání své cykličnosti a díky kurzům, které pořádá Katka Juřenčáková jsem zjistila, že nekteré tzv. výtoky jsou přirozenou součástí cyklu a že je potřeba se zaměřit na jejich opakování během měsíce a že jsou vlasntě normální (samozřejmě za předpokladu, že nejsou bolestivé). Co mi také pomohlo byly rituály přijetí své cykličnosti a ženské kruhy. Ženské sdílení pro mě bylo velmi léčivé!56 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše