• Jana Marada

Svatba tak trochu jinak. Obřad Jany a Daniela.

Aktualizováno: 26. 11. 2020

Svatební obřad, který není v režii úředníka ani kněze v kostele může být pro někoho sci-fi, ale pro Janu a Daniela to byla naopak jasná volba. Přáli si mít obřad přesně podle svých představ a chtěli, aby je člověk, který je bude oddávat poznal ještě před samotným obřadem a nachystal pro ně rituál ušitý jim na míru.


S Janou a Danem jsme se potkali těsně po skončení karantény a protože jsem si vzájemně lidsky sedli, tak jsme začali pracovat na přípravách obřadu, který by splňoval jejich požadavky a byl pro ně nezapomenutelným zážitkem a pro jejich hosty tak trochu netradičním způsobem uzavření svazku manželského.

Před svatebním ořadem jsme se potkali celkem třikrát a strávili spolu fajn podvečery a vymýšleli jsme jak má rituál vypadat, zkoušeli jsme jej také nanečisto, aby nevěsta měla jistotu, že v den D bude vše Ťip Ťop :-)


Svatba byla naplánována na dožínky, které připadají na začátek srpna a musím říci, že počasí bylo opravdu letní a velmi teplé. Přesně se vyplnilo nevěstino přání, která chtěla mít svatbu v krásný sluneční letní den!

Já jsem dorazila asi hodinu před samotným obřadem, nechystala jsem si vše potřebné na obřadní stůl a pak jsem měla čas se naladit na místo obřadu a hlavně na samotný rituál.Jana s Danem vybrali pro svůj obřad pódium pod krásným stromem, jež nám poskytl příjemný stín.Obřad probíhal v režii zemských živlů. Nejprve jsme zapálili vonné bylinky, abychom zavzpomínali na rodinu, která nemůže být součástí svatebního dne. Poté jsem vyzvala svědky, aby řekli pár historek o snoubencích. Dozvěděli jsme se, jak se Jana s Danem seznámili, jak žili ještě před tím, než se poznali a také jim svědci popřáli do manželství. Snoubenci si samozřejmě zažehli svojí svatební svíci spolu s přáním, co jim má v manželství hořet a připili si červeným vínem na hojnost a šťavnatost svého svazku.

Jana s Danem si před svatbou sepsali hodnoty svého partnerství, které chtějí ctít i během manželství a před svojí rodinou a přáteli je přečetli nahlas. Nejvíce mě zaujal bod, kdy nevěsta četla větu : Neptej se na nic, na co nechceš znát odpověď :-D

Pak přišly na řadu klasicky prstýnky a první manželské políbení.


Po skončení rituálu se manželé vydali špalírem k slavobráně, u které je čekaly klasické svatební vtípky a veselí. Na svatbě jsem se zdržela až do večera, zjistila jsem, že svět je malý a že některé svatební hosty znám a tak jsem měla možnost s nimi popovídat.

Děkuji vám, Jani a Dane za možnost být součástí vašeho velkého dne a vést pro vás váš svatební obřad :)


Video můžete shlédnout zde:


49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše