• Jana Marada

Symptotermální metoda v praxi... Aneb nebaví mě měřit si bazální teplotu:(

Již po několikáté začínám se symptotermální metodou. V současné době jí využívám jako metodu antikoncepční. Moc se mi líbí její principy a přirozenost, ale jediná věc, která mi na ní vadí je pravidelné ranní měření bazální teploty teploměrem. Proto jí po nějaké době vždycky vzdám (většinou to je druhý měsíc, co pravidelně měřím). Také se zamýšlím nad tím, jak spolehlivé toto měření je, když měřím pokaždé v jiný čas, což záleží na tom, v kolik se vzbudí naše dvouletá dcera, se kterou sdílíme postel a já spím dokud ona spí (matky malých dětí jistě chápou). A také mám problém si teplotu občas vůbec změřit, protože po probuzení většinou poměrně rychle vstáváme (z postele nás vyžene buď potřeba jít na nočník nebo hlad). Také jsem musela změnit způsob měření, protože když už se zadaří a teplotu si měřím, tak moje malá opička chce samozřejmě dělat to samé co já a měří si teplotu také... Takže nyní měřím teplotu v ústech;)


"Můj pocit z této metody měření není úplně nadšený. Já se sice snažím teplotu měřit, ale protože je to časově dost nepravidelně a nemám tolik věrohodných měření v několika po sobě jdoucích měsících, tak se bojím využít její potenciál v praxi a proto s mým Mužem během cyklu musíme využívat jiných antikoncepčních metod. "


Přemýšlela jsem o tom, jak by se to dalo udělat, aby mi někdo nebo něco změřilo teplotu vždy ve stejný čas a hlavně SAMO (přiznávám, že moje lenost nezná mezí). Napadaly mě různé možnosti, jak by to šlo, ale v době, kdy jsem to řešila jsem na internetu nenašla nic, co by se tomu podobalo. Protože se doma o těchto záležitostech bavíme, tak mě nyní můj Muž (sledující všechny možné technologické trendy) upozornil na to, že už takový malý přístroj existuje!! A jen tak btw mě napadá: Také se vám stává, že jsou vaše sny a přání realizovány? Chtěla bych o tom napsat článek, protože se mi to v poslední době děje čím dál tím častěji.


Jedná se o malý teploměr, který si večer nasadíte a ráno se "jen" kouknete do appky, zdali máte "červenou nebo zelenou". Na trhu jsou dostupné tyto malé teploměry, které se dají večer na horní část ruky (do místa pod ramenem, jak je patrné na obrázku) nebo teploměry do ucha. Já bych v uchu asi nic nesnesla, tak chci vyzkoušet ten, který se dává na ruku. Už se na něj těším, nebo vlastně popravdě řečeno se víc těším na to, až budu moci využívat potenciál symptotermální metody naplno!

Jak to funguje v praxi budu ráda sdílet:) Nyní jsem ve fázi objednávání tohoto teploměru. Pokud máte s podobnými teploměry nějaké zkušenosti, budu moc ráda za vaše sdílení, komentáře, postřehy.


více o TEMPDROPU najdete zde: https://www.tempdrop.com/


6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše