• Jana Marada

Vánoce v teple, Malajsie, (2. týden)

Už se blížíme k polovině naší cesty. Nějak nám celý ten čas vánoční rychle utekl. Je to zřejmě tím, že jezdíme z místa na místo, na jednom ubytování nezůstáváme déle než 3 dny a také tím, že jsme se zde potkali s našimi českými přáteli, se kterými čas ubíhá mílovými kroky. Naše dcerky spolu řádí jako dva malí čertíci, takže se rozhodně nenudíme ;)Pokud rádi cestujete po velkých městech, tak Kuala Lumpur určitě nezapomeňte zařadit na váš seznam. Je to veliké, živé město, ve kterém si každý najde to své. Nás tu bavilo samozřejmě jídlo, příjemné procházky parkem, zajímavé budovy v centru města, atrakce pro děti jako například ptačí park, akvárium, motýlí farma nebo různé prolézačky a hřiště, vyrazili jsme také do známých jeskyní Batu Caves.

Když nás mrakodrapy omrzely, tak jsme se vydali autobusem do hor (Cameron highlands), abychom omrkli, jak malajci pěstují různé plodiny a především na jejich úchvatné čajové plantáže. Autobus byl velmi pohodlný, měli jsme spoustu místa a dokonce sedačky, které se daly sklopit tak, jako by to byla postel. Trochu nás překvapilo, když řidič po přestávce na toalety začal rozdávat igelitové sáčky, ale vzápětí jsme pochopili - prostě cesta vzhůru bývá někdy dosti klikatá a místy nelehká (což platí nejen u cestování). Několik pasažérů sáčky využilo, my jsme to nahoru zvládli bez ztráty kytičky - slabší povahy to prospaly a my silnější jsme natáčeli a fotili. V horách bylo příjemné klima, trochu více deštivo než v KL, ale i přesto jsme zvládli výlet po místních farmách, ochutnali jahody, med i zmiňovaný čaj. Do džungle jsme se kvůli počasí nakonec nedostali a protože jsme chtěli strávit Vánoce na pláži, tak jsme se za dva dny rozhodli vrátit dolů do tepla. No dobře, musím to uvést na pravou míru - v horách bylo něco kolem 20 stupňů, takže žádná velká zima, ale já jsem prostě zmrzlina.

Cestou dolů jsme jednu kytičku ztratili.. Bety se udělalo špatně, ale poté co byl její ranní banán s čajem venku, usnula a zbytek cesty byl poklidný.


"Pokud vás zajímá jak jsme se ocitli přes Vánoce v pětihvězdičkovém hotelu, tak čtěte dále ;)"

Náš původní plán byl jasný - dle doporučení našeho kamaráda jsme se chtěli vydat na jeden malý, turisty příliš neobjevený, ostrůvek Pangkor Island. Když jsme však sjeli z hor, tak jsme na autobusovém nádraží, kde jsme měli přestupovat na jiný autobus zjistili, že naší Bety vyskákala velmi divná vyrážka, která vypadala jako neštovice. Celkem mě to vyděsilo. Ach jo...

Nechtěli jsme zbytečně riskovat, že budeme někde na ostrůvku hledat lékaře, a tak jsme během chvíle změnili naše plány, udali jsme část jízdenek na navazující autobus a místo na ostrůvek jeli směrem na ostrov Penang, který je více vybavený a tím pádem také mnohem více turistický. To se nám zdálo jako super nápad až do té doby, než jsme v taxi - Uberu začali hledat nějaké ubytování. Dle bookingu bylo 98% veškerých ubytovacích kapacit vyprodáno. Dost nás to překvapilo. Na našich cestách se nám nic podobného ještě nestalo... Měli jsme buď možnost zůstat přes Vánoce v ubytovně s dalšími 10 nocležníky nebo si 'lehce' připlatit a ubytovat se v 5* hotelu.

Chvíli jsme váhali a nakonec jsme se rozhodli pro ubytovnu, přeci jen upřednostňujeme zážitky :))

.... Zážitky opravdu upřednostňujeme a protože jsme zatím v 5* hotelu nikdy nebyli, tak jsme se přes ty Vánoce rozšoupli a zážitek to byl také! Po příjezdu do hotelu jsme si připadali lehce podivně, protože jsme na recepci celkem dlouhou chvíli čekali s batohy, ze kterých trčely různé igelitky s ovocem, se špinavými polonahými dětmi a ani my dospěláci jsme po celém dni na cestě nevypadali zrovna fresh :DD Mezi těmi navoněnými kravaťáky a ženami ve večerních šatech to opravdu působilo komicky a my jsme si tu úsměvnou situaci celkem užívali, honili děti po vstupní hale a těšili se až si dáme sprchu. Když jsme se dali trochu do kupy, tak už jsme si jen užívali služeb, které nám hotel nabízel.

Další den byl už ten Štědrý. Žádný zvláštní program jsme na něj neměli a tak jsme se dopoledne svlažili v hotelovém bazénu a odpoledne vyrazili na výlet po místních chrámech. Je jich tu vskutku hodně, od hinduistického přes různé čínské chrámy, mešity až po evangelický kostel - prostě každý si přijde na své. V jednom z chrámů jsem zapálila svíčku a vonné tyčinky spolu s přáním do dalšího roku.Večer jsme poseděli v parku, kde naše malé slečny běhaly za bublinami a hrály si s ostatními dětmi a o něco později jsme si dali s našimi přáteli večeři. Štědrý den byl pro nás stejný jako všechny ostatní dny tady - plný sluníčka, pohody s přáteli a poznávání nového. Místní obyvatelé Vánoce neslaví a pokud to člověk vyloženě nevyhledá, nebo se nepřiplete k partě turistů, tak ani neví, že Vánoce jsou.


Další zastávkou na naší cestě je dovolenkový ostrov Langkawi. Hola hola moře volá!5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše