Image by Ashton Mullins
PŘEDPORODNÍ RITUÁL

Přípravy na porod a těšení se na miminko zaměstnávají hlavy všech těhotných žen.

Ještě předtím, než se ale veškerá pozornost upne na novorozence, je velkým zážitkem, pokud si nastávající maminka dopřeje předporodní rituál.

Předporodní rituál je významným okamžikem před porodem, kdy dáváš svému děťátku najevo, že jsi připravena na jeho příchod na svět.  Zároveň je to jedna z posledních příležitostí, kdy se všichni zajímají pouze a jenom o Tebe samotnou a pečují o Tebe s největší pozorností. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že po porodu se všechno a všichni budou točit hlavně kolem miminka:-)

Předporodní rituál může mít různé podoby. Některé ženy si přejí zažít atmosféru ženské podpory a pozvou na svůj předporodní rituál své kamarádky, maminky, sestry, švagrové - prostě jí milé ženy a oslaví s nimi to, že zanedlouho už nebudou 2v1. 

Jiné ženy se cítí v bezpečí se svým mužem a vnímají, že chtějí tuto chvíli prožívat s ním a pro takové rodiče dělám malé rituály většinou u nich doma. Některé ženy nemají svůj podpůrný kruh přítelkyň a jejich manžel není třeba tolik nakloněn být součástí rituálu a pro tyto ženy dělám individuální pečující podporu jen já sama. 

 

🌸Předporodní rituál v kruhu žen, přítelkyň, rodiny:

Nastávající maminka by měla být především v pohodě, takže si prosím pozvi jen ženy, které máš opravdu ráda a cítíš se s nimi v bezpečí. Tento kruh žen se o Tebe postará jako o princeznu, budou s Tebou sdílet své vlastní porodní příběhy a Tebe nenechají nic dělat:-) 

Některé nastávající maminky občas pociťují obavy z nadcházejícího porodu. To je naprosto v pořádku a je možné s těmito obavami během rituálu pracovat a pokusit se je trochu rozpustit.

🌸Předporodní rituál s tatínkem miminka 

Předporodní rituál je možné prožít také v nejužším rodinném kruhu - tedy pouze těhotná žena a její muž. Pokud jsou v rodině i starší děti, tak se někdy také rády zapojí.

Jedná se o velmi intimní rituál, při kterém je zdůrazněna role obou rodičů, mohou být proneseny sliby vůči miminku a také se při tomto rituálu může pracovat se strachy z porodu, z mateřství apod. 

 

🌸Předporodní rituál - individuální

Občas se stává, že si těhotná žena přeje zažít předporodní rituál pouze sama a já se jí individuálně věnuji. Během těchto sezení ženy rovněž pouštějí své strachy z nadcházejícícho porodu nebo mateřství a také vědomě vysílají svá přání a tužby, které jim má mateřství naplnit. Pokud  mé klientky chtějí, tak jim ráda věnuji pečující masáž nebo kreslím na bříško obrázek hennou.

🌸Předporodní rituál, KTERÝ SI UDĚLÁŠ DOMA SAMA 

Některé ženy si přejí rituál zažít, ale preferují si jej udělat doma, v klidu, až na něj budou naladěné. Pro tyto nastávajícíc maminky mám nachystané video, ve kterém vysvětluji, jak je možné rituál pojmout a nabízím konkrétní tipy, co se dá během rituálu dělat. Pokud Tě toto zajímá, tak se mi neváhej ozvat:-)

 

Jak může takový předporodní rituál vypadat ?

Koukni zde:

36903050_2069817569950904_65846745554642

Předporodní rituál, Blanka, Drahaňský park

 

Blanka si před porodem přála zažít rituál v přírodě, v krásném parku na kraji Prahy s dokonalým výhledem na Vltavu.

 

Rituál jsem jí připravila spolu s dalšími dvěma ženami (se kterými jsme společně procházely výcvikem kněžek). Blanku jsme krásně opečovaly, dostala prostor k tomu, aby vyjádřila své strachy z porodu a oslavila to, na co se v mateřství nejvíce těší.

Můj předporodní rituál,

Praha

 

Moc jsem si přála zažít před porodem rituál. Má první dcerka ale přišla na svět dříve a tak takový maličký rituálek proběhl s mým manželem doma v obýváku a bylo to moc krásné.

Nicméně já toužila zažít předporodní rituál také v  ženské společnosti a to se mi splnilo před narozením mé druhé dcerky Lucky. Pozvala jsem své přítelkyně a nechala se provést krásným večerem plným přijetí, lásky a podpory od mých milovaných žen:-) 

FB_IMG_1550919600785 (1).jpg
IMG_20190518_133258.jpg

Podpora před porodem a malování hennou, Zuzka, Praha

 

Zuzka si přála před porodem svého druhého miminka trochu odpočinout, popovídat si o svých radostech i starostech (těch bylo minimálně) a hlavně se trochu naladit na ženskou energii. 

Během malování na bříško hennou jsem do tvorby květniy vložila podporující přání k porodu její dcerky.