Rituály, obřady, oslavy, svatby

RITUÁL je čas pro zastavení se, spočinutí, bytí tady a teď. Ritál je oslavou života, lásky, vyjádřením vděčnosti nebo také způsobem, jak se s něčím nebo někým rozloučit.

Pokud vás nudí klasické oslavy, necítíte v nich žádnou hloubku a upřímnost, tak přijměte mé pozvání zažít sílu rituálu. Rituál může mít tisíce podob a je jen na vás, jak si jej budete přát udělat. 

Rituálně se dají slavit i další  události, jako například příchod první menstruace (tzv. menarché), nebo oslava vítězství, úspěchu apod. Rituálně se dá také rozvést, opustit staré a nesloužící vzorce, odpustit sobě nebo partnerovi. Rituálně se můžete také rozloučit s nenarozeným miminkem nebo se dá uspořádat rituální rozloučení se zesnulým. Rituál je vždy o Vás, o Vašich pocitech, tužbách a je připravován vždy na míru!


Pořádám také skupinové rituály, při kterých není veškerá pozornost zaměřená na Vás (jakožto hlavní účastnici), ale na všechny ženy ve skupině. Je to možnost, jak si rituál vyzkoušet na vlastní kůži a užít si energii celé ženské skupiny:-)

V současné době se věnuji hlavně soukromým rituálům na míru. Nicméně pokud by byl zájem, ráda uspořádám i veřejný rituál. Pokud vás zajímá jak si vytvořit doma svůj vlastní rituál, tak se přijďte inspirovat 14.1.2019 (od 18 hodin) do mateřského centra Střešovický oříšek na workshop, kde vám ukážu možnosti, jak si vlastní rituál připravit.

Jak jsme se dostala k rituálům

Rituály se staly mojí součástí života úplně přirozeně. Sama sobě jsem si nechala uspořídat rituály, které mi připravily jiné ženy-kněžky (konkrétně se jednalo o předsvatební rituál a rituál mateřský), mimo to jsem si dělala doma vlastní mini rituálky třeba při úplňku nebo nějaké zajímavé životní události (například rituál před narozením naší dcery, který jsme si udělali s manželem). Velkým rituálem byla také naše šamanská svatba, o které píši na blogu. Postupem času jsem začala vést rituály pro své kamarádky a protože mě to opravdu baví a naplňuje, tak vedu rituály dále a velice mě těší, jak hluboké okamžiky to jsou:-) 

Poté, co jsem prošla výcvikem Kněžek mi vedení rituálů přijde jako naprostá samozřejmost a součást běžného života!

Chcete zažít rituál?

Ráda vám zážitek rituálu zprostředkuji. Rituály připravuji vždy na míru pro danou osobu. Každý z nás má jiné hodnoty, jiné představy a životní zkušenosti. Také máme různá očekávání, jiné rodinné zázemí a proto je potřeba si sednout/zavolat a říci si, jaké jsou pro Vaší oslavu/obřad možnosti. 

Obvykle pracuji se zemskými živly (země, voda, oheň, vzduch) nebo s archetypy (bohyň, žen, rodové linie atd.)

Cena rituálu je vždy individuální a dle domluvy obou stran. Pro představu standardní rituál, který trvá cca 2 hodiny se pohybuje mezi 1 až 3 tis. Kč. Velmi ráda přivítám, pokud mi za rituál nabídnete místo peněz nějakou svojí službu nebo produkt. Baví mě zkoušet nové věci. Neváhejte se mi ozvat a domluvit podrobnosti. 

Kontakt 

Ukázky z rituálů, reference:

Svatební rituál - Slávek a Irenka, Krkonoše

Jednoho dne se dva mladí lidé rozhodli slíbit si lásku před celou svojí rodinou. Řekli si, že to chtějí udělat po svém, jinak než obvyklým způsobem, kdy jim bude starosta odříkávat řeč, kterou před nimi slyšely zástupy jiných snoubenců. Rozhodli se pro rituál...

Rituál to byl něžný, plný lásky, slz, radosti a vášně těchto dvou krásných lidí. Moc děkuji, že jsem mohla být součástí jejich velkého dne a mohla jim připravit nezapomenutelný obřad.

Irenka: " Díky Janičce, jejím kruhům a ostatním blízkým ženám jsem poznala více sama sebe, začala se mít více ráda a více věřit své intuici a svému tělu. ............

........ Většina obřadů, co jsem do té doby viděla, mi přišly vždy moc rychlé, povrchní a neosobní. Oslovit Janičku mě napadlo téměř hned. Když se ale zmínila o tom, že se chce stát kněžkou a že na ni studuje, byla jsem rozhodnutá. Přípravy na obřad - svatební rituál byly krásné, pohanský koncept mi byl docela rychle jasný a Janička doladila všechny mé nápady, aby do sebe krásně zapadaly a na sebe navazovaly. .................

.......Obřad samotný byl naprosto úžasný - spojení vzácného rituálu s jedinečností místa v Krkonoších a Janička rituálu dodala své osobní kouzlo. 
celý komentář Irenky najdete ZDE

Svatební rituál - Hanka a Martin, zámeček Bon Repos

Svatebním rituálem Hanky a Martina jsem provázela spolu s mojí přítelkyní Lilií K., u které jsem prošla výcvikem kněžek. Hanka s Martinem si přáli velmi jednoduchý a rychlý obřad, což jsme jim do detailu splnily. Závěrečné zvonění na zvon v blízké kapličce byl krásným oznámením jejich počínajícího manželství a společné cesty životem. 

Rozlučkový rituál - Míša, Praha

Před tím, než Míša opustila naši Českou zemi a odjela žít do zahraničí, se rozhodla, že se chce stylově rozloučit se svými přítelkyněmi a oslavit tak svojí novou životní etapu. V kruhu žen jsme strávily krásný večer, ve kterém jsme měly možnost nakouknout pod povrch této úžasné mladé dámy. Míša: "Rituál v sobě skrývá neuvěřitelnou sílu a moc a vy chcete byt jeho součásti. Já toto mohla zažít díky svým nejbližším přítelkyním a především díky Janičce, která rituál připravila přímo pro mě a zároveň nás jím i provázela. Janička dokázala vytvořit příjemným prostředím a jejímy vřelými slovy nádhernou atmosféru, která nás všechny dokonale pohltila, a dovolila nám tak užít si každičký přítomný okamžik. Nikdy nezapomenu na všechny ty emoce, které jsem cítila a otevřenost, kterou jsme tam mezi sebou sdílely. Vždy na to budu s láskou a úsměvem vzpomínat! Z celého srdce Ti děkuji, Janičko:)" 

Rituál přivítání do života (pohanské křitiny), Jeseníky

Pokud jsou pro vás, tak jako pro hrdé rodiče Dahušku a Martina, klasické křtiny neskousnutelné z jakýchkoli důvodů, tak je vhodnou alternativou uspořádat pro vaši malou ratolest Rituál přivítání do života. Tento rituál jsem vedla spolu s šamanem, který je duchovním učitelem obou rodičů. Skrze živly jsme malého Bonifáce provedli cestou na Zemi a uctili jeho předky, jeho jméno i celou jeho rodinu. 

Oslava narozenin trochu jinak, Praha

Zuzka je živel tělem i duší a protože má ráda ženské kruhy, tak se rozhodla pro oslavu svých narozenin také v kruhu a pojala to velmi intenzivně. Zuzka mi zprostředkovala novou výzvu, když mi řekla, že si oslavu plánuje v kruhu smíšeném (muži/ženy). Bylo to poprvé, co jsem vedla rituál, kterého se účastnili muži. Musím říci, že tam přinesli skvělou náladu a svými vtípky osvěžili celý večer a občas mě vyvedli trochu z míry. Oslovení "paní velitelko" bylo jen začátkem jejich legrácek. Děkuji za tuto zkušenost a věřím, že mi otevřela další dveře:-)

Zuzka: "Rok po tom, co jsem začala navštěvovat ženské kruhy, jsem v kruhu zkusila také oslavit své narozeniny. Program večera jsem s Janou sestavila podle činností, které jsem si oblíbila a se kterými jsem se chtěla podělit se svými hosty. Za posledních pár let to byla má nejlepší oslava. :-))"

Přivítání na svět holčičky Aniel, Nupaky u Prahy

Aniel... krásné, neobvyklé jméno. Toto jméno přišlo její mamince na mysl Pavle při odpočinku pod stromy v malém remízku kousek od jejich domova. Právě proto se rituál přivítání konal zrovna zde a měl krásnou atmosféru. Sešla se celá rodina a přátelé, kteří chtěli holčičce popřát do života jen to nejkrásnější. Obřad svým zpěvem a hrou na kytaru podtrhla babička malé Anielky.