Co to jsou Ženské kruhy?


Ženství, menstruace, sebeláska, porod, vztah s matkou... To jsou témata, které v nás vyvolávají spoustu pocitů, různých otázek, nejistot nebo naopak potěšení či radosti. Pojďme tato témata otevřít a zjistit, jak je vnímáme, s čím rezonujeme, co je pro nás důležité. Pojďme se na chvíli uvolnit, odpočinout si od shonu a starostí, zastavit se a prostě být. Být v přítomnosti. Být v kruhu žen. Sdílet, radovat se, tančit...

Ženské kruhy jsou základní formou předávání zkušeností a rad od ženy k ženě. Ráda bych navázala na tuto tradici a obnovila kruhy sdílení, důvěry a ženské podpory. 

Kde kruhy probíhají

Kruhy probíhaly v centru Stromka v letech 2016-2018.

V roce 2019 probíhají semináře a workshopy v mateřském centru Střešovický oříšek (Farní 368/2, 16200 Praha 6) od 18 hodin. 

Pokud chcete být součástí některého z kruhů/seminářů, tak se prosím přihlašte na email zena.ma.rada@gmail.com nebo přes facebook vybraného kruhu. 

Jak kruhy obvykle probíhají


Zvnitřnění, meditace

Provádím ženy krátkou meditací, během které se uvolní, nechají plynout myšlenky a ponoří se samy do sebe. Spojujeme se v kruhu žen, vnímáme samy sebe a také společnou energii celého kruhu. 

Sdílení, otevírání témat

Každý kruh má své téma, které probíráme z různých úhlů, sdílíme své zážitky a pocity. Děláme různá individuální, párová nebo skupinová cvičení, která nám dovolí prožít si potřebnou zkušenost na vlastní kůži.

Intuitivní tanec, relaxace

Pomocí tance zapisujeme nové poznatky a prožitky do svého fyzického i emočního těla. Relaxujeme, pečujeme o sebe navzájem a někdy i také necháváme sdělit poselství od andělských karet.

Proč pořádám ženské kruhy?

Je úžasné pozorovat, jak se ženy, které na kruhy chodí začínají postupně zářit. Otevírají se samy sobě i okolnímu světu a ukazují svoji ženskost:-) Zajímají se a pečují samy o sebe, také o své okolí, začínají plodit - nové projekty, vlastní děti a své vize!

Mám ráda různá ženské setkání, tancování, semináře  a protože chci v životě dělat to, co mě baví, tak jsem se rozhodla ženské kruhy pořádat. Jsem nadšená z toho, když vidím ženy, které jsou na své cestě transformace ve spokojenou ženu, šťastnou a otevřenou bytost. A ta cesta má různé podoby a scénáře. Chtěla bych, aby mezi námi chodilo více sebevědomých žen, které vědí, jaká je jejich hodnota a nebojí se ukázat současnému "mužskému" světu, že být ženou je přirozené a krásné. 

Momentky z kruhů


Co o kruzích říkají..

Jana: „ Kruhy mi vesmír poslal přesně ve chvíli, kdy jsem řešila, že potřebuji více prostoru pro sebe. Je to pro mě velice příjemně stràvený čas a na každý další kruh se moc těším. Je to pro mě opravdu můj čas, kdy vypnu z role matky a přepnu se jen sama na sebe a ostatní ženy. Je to balzám na duši, inspirace a dosta AHA momentů. Zapadá to do mojí snahy o mentální transformaci. Moc děkuji, že kruhy pořádáš."

Irena: „Ženské kruhy jsou úžasné a momentálně se pro mne staly dalším mezistupněm v mé transformaci ve spokojenou ženu, která zná své tělo, svůj lunární cyklus a která přemýšlí o pravém zdroji svých emocí a snaží se s nimi pracovat. Na kruhu získávám podněty pro svůj další rozvoj, rozšiřuji si nejen "obzory", ale i povědomí o ostatních ženách, o jejich životu, o jejich příbězích. "

Dana: „Jsem ráda, že můžu být součástí kruhů. Myslím, že je úžasné jak se všechny dokážeme otevřít a zároveň ty druhé naplnit energií, ráda poslouchám ostatní a většinou si mohu vzít dost děvčat za vzor. Neuvěřitelné je, že každá z nás je jiná, ale v ten den a v tom kruhu mi přijde, že jsme všechny stejné:-)"